najlepszy czas do zakupu auta

Najlepszy czas do zakupu auta

Motoryzacja

Nie wystarczy tylko zidentyfikować wymarzony samochód i oszczędzić na niego pieniądze. Konieczne jest również odpowiednie dokonanie zakupu. Ma to znacznie obniżyć cenę zakupu, a także dać nam możliwość skorzystania z niektórych dostępnych ofert.
Mamy duże doświadczenie w tym zakresie i dlatego zdecydowaliśmy się napisać to, abyś mógł być bardziej kompetentny również w tej dziedzinie. Podkreślimy i zbadamy szczegółowo najlepszy czas na zakup samochodu.

Oto najlepsze czasy na zakup samochodu:

1. Koniec miesięcy i lat

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, koniec miesięcy jest zdecydowanie najbardziej odpowiedni do zakupu nowego samochodu. Z badań wynika, że kupno samochodu 30 lub 31 każdego miesiąca i koniec roku to najlepsze okresy. Kupując samochód w takich momentach może zaoszczędzić nawet 8,5% lub więcej. Dlatego powinieneś starać się, aby czas zakupu był zbieżny z tymi datami tak ściśle, jak to możliwe.

2. Specjalne święta

Inne niż koniec miesięcy, święta specjalne również oferują dobre możliwości zakupu nowego samochodu. Obejmują one pierwszy stycznia, czas powrotu do szkoły, Dzień Pracy. Dzieje się tak głównie dlatego, że większość konsumentów martwi się o prezenty, które dają w takich momentach. Zakupem samochodu zazwyczaj nie zaprzątają sobie głowy. Zgodnie z regułami ekonomii, ceny samochodów spadają w takich momentach ze względu na ograniczony popyt.

3. Dokładnie wtedy, gdy istniejący model jest przestarzały

W tych czasach, gdy istniejący model jest przestarzały, to kolejny doskonały czas na zakup. Dzieje się tak, ponieważ dealerzy samochodowi często chcą pozbyć się swoich zapasów, aby stworzyć miejsce dla nowszych wersji. Dlatego często obniżają ceny w taki sposób, aby odzyskać swój kapitał. Zysk w tym czasie często schodzi na drugi plan. Jesteś bardziej niż prawdopodobne, że wydasz mniej, kupując samochód tego rodzaju.
Ponadto, gdy nowy model samochodu trafi na rynek, jest to dobry czas na zakup starszego lub istniejącego modelu. Ta sama sprawa powinna mieć również zastosowanie, gdy konkurent ma nowy samochód na rynku.

4. Sprzedawca samochodów o mniejszej liczbie transakcji

Nie wszyscy sprzedawcy samochodów są tacy sami. Różni sprzedawcy mają różną liczbę klientów. Niektórzy mają większą bazę klientów, głównie dlatego, że pracowali nad nią długo. Inni mają mniej klientów z przeciwnego powodu: pracują w branży krócej.

Zgodnie z prawem popytu i podaży, wyższy popyt przekłada się na wyższe ceny, a podobnie, niższy popyt przekłada się na niższe ceny. Wynika z tego, że dealerzy prowadzący większą działalność gospodarczą zazwyczaj naliczają więcej za tę samą markę samochodu niż ci, którzy mają mniejszą firmę.

Aby zaoszczędzić dużo pieniędzy, zaleca się, aby wybrać sprzedawców z mniejszym biznesem. Są to głównie nowi uczestnicy rynku samochodowego. Występują również głównie na obszarach wiejskich lub na przedmieściach, gdzie popyt na samochody jest stosunkowo niski.

5. Niskie pory roku

Każdy biznes ma swój cykl życia. Są momenty szczytowej sprzedaży i chwile niskiej sprzedaży. Konieczne jest również uwzględnienie takich czasów przy zakupie nowego samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, odpowiednio grudzień, maj, czerwiec, wrzesień i październik, są to miesiące, gdy kupimy auto teoretycznie najtaniej. Dzieje się tak dlatego, że w tych czasach dealerzy samochodów mają mniej zamówień biznesowych. W ten sposób wydasz stosunkowo mniej na kupno nowego samochodu niż w jakimkolwiek innym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *