najgorszy czas na zakup auta

Najgorszy czas do zakupu auta

Motoryzacja

Kontynuując serię artykułów o zakupie auta, dziś skupimy się na najgorszych okresach na zakup nowego samochodu. Sprawdź jakich pór roku oraz jakich wydarzeń powinieneś unikać, by zakupić swój wymarzony pojazd w niższej cenie. Z tą wiedzą Twój budżet nie zostanie znacząco nadszarpnięty.

Oto przykłady najgorszego czasu na zakup samochodu:

1. Po wydaniu nowego modelu

Najgorszy czas na zakup nowego samochodu to moment oficjalnego wprowadzenia nowego modelu na rynek. W rzeczywistości zaleca się, aby poczekać co najmniej 2 miesiące po wydaniu przed złożeniem zamówienia. Przyczyna jest prosta, nowsze modele są bardziej poszukiwane. Są one zatem droższe niż ich kolejne wersje. Co więcej, nie są one właściwie testowane pod kątem użytkowania na drogach i mogą cię co jakiś czas zawodzić.

2. Przed nadejściem lata

Lato to niewątpliwie szczyt sezonu jazdy. Pogoda i widoczność na drogach jest znacznie lepsza niż przez resztę roku. Większość ludzi spędza dużo czasu poza domem, w przeciwieństwie do wiosny i zimy. Z powodu tych faktów, tuż przed latem zaczyna się najwyższa sprzedaż samochodów. Jeśli zdecydujesz się na zakup nowego samochodu w takim czasie, na pewno zapłacisz większą cenę w przeciwieństwie do innych pór roku. Kup samochód wcześniej lub później niż latem.

3. Po przeprowadzeniu ankiety kredytowej

W przypadku, gdy zamierzasz kupić nowy samochód na kredyt, nie rób tego natychmiast po przeprowadzeniu dochodzenia kredytowego. Wszyscy dealerzy są zgodnie z prawem zobowiązani do sprawdzania swoich kupujących w celu ustalenia ich wiarygodności kredytowej przed wyrażeniem zgody na pożyczkę na sprzedaż ich samochodów na kredyt. W przypadkach, w których odkryją, że przeprowadzono wobec ciebie dochodzenie, będą pobierać wyższe odsetki ze względu na związane z tym ryzyko. Dlatego przed zakupem musisz poczekać, aż uzyskasz korzystną ocenę.

4. Kiedy na konkretny samochód jest duży popyt

Podstawowe prawa ekonomii, jak już powiedziano, podają, że cena towaru rośnie wraz z popytem i na odwrót. Powinieneś więc unikać tych samochodów, które są „gorące” i znajdują wiele chętnych na zakup. Zamiast tego wybierz te, które nie są tak popularne, wówczas zapłacisz mniej.

5. Początek miesięcy, lat lub weekendów

Większość ludzi znajduje czas na odwiedzenie dealerów samochodowych na początku miesiąca, roku lub w weekendy. Wynika to z ich napiętego harmonogramu pracy przez resztę czasu. Duża liczba wizyt u dealerów samochodowych powoduje sztucznie wysoki popyt, który powoduje sztuczny wzrost cen przez dealerów samochodowych. W związku z tym nie należy odkładać terminu zakupu w taki sposób, aby trafić w ten właśnie czas

Mamy nadzieję, że nasze wyjaśnienia są satysfakcjonujące, wnikliwe i otwierają oczy. Zachęcamy teraz do ostrożnego wyboru następnego samochodu i skorzystania z naszych rad powyżej. Życzymy wszystkiego, co najlepsze w wyszukiwaniu następnego samochodu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *