stolarnia warszawa

Meble od stolarza – na co zwracać uwagę?

Poradniki

Wiele osób marzy o własnym mieszkaniu albo domu, w którym będą mogli odpocząć, zrelaksować się, ale również gotować ze swoimi bliskimi lub dla nich, spotykać się ze znajomymi, czy po prostu być u siebie. Z tego właśnie powodu bardzo często decydują się na stworzenie takiego miejsca na własnych warunkach, na zamówienie. Szczególnie ważna w takiej sytuacji staje się kuchnia, dlatego kluczowe jest nawiązanie współpracy z odpowiednią pracownią stolarską, dzięki której będziemy mogli cieszyć się kuchnią swoich marzeń.

Plusy i minusy kuchni na wymiar.

Podjęcie współpracy ze stolarzem i zamówienie kuchni na wymiar ma zarówno swoje plusy i minusy. Dla tych, którym zależy na indywidualnych rozwiązaniach, albo mają niewiele przestrzeni i chcą ją dobrze wykorzystać na pewno meble na wymiar są najlepszym rozwiązaniem. Największymi zaletami, jeśli wybieramy meble na wymiar są: wysoka jakość wykonania, indywidualne podejście, dokładne zagospodarowanie przestrzeni. Stolarze przed rozpoczęciem racy omawiają z klientami jakie materiały mają wykorzystać i zwracają uwagę na każdą otrzymaną wskazówkę. Dobre firmy dbają o jakość wykonania, dlatego  bardzo szczegółowo przyglądają się projektowi, proponują swoje rozwiązania i mają ciągły kontakt z klientem. Dzięki temu mamy realny wpływ na ostateczny wygląd naszej kuchni, ale jednocześnie specjaliści podpowiedzą rozwiązania, które mogą nam odpowiadać, a które wcześniej nie zostały uwzględnione. Takie indywidualne podejście pozwala uniknąć niepotrzebnych niespodzianek na samym końcu i daje nam dokładnie to, czego oczekujemy. Dla niektórych ogromnym plusem jest stały kontakt z pracownią stolarską, ale dla innych będzie to dodatkowy kłopot, ponieważ nie mają za dużo czasu. Warto zadbać o to, żeby wszystkie najdrobniejsze szczegóły omówić od razu na początku, dzięki czemu zaoszczędzimy czas zarówno sobie, jak i pracownikom stolarni. Jednak to nie zwalnia stolarzy z regularnego kontaktowania się klientem w celu informowania o postępach. Do ewidentnych minusów mebli na zlecenie na pewno należy również ich cena. Bardzo często jest o wiele wyższa niż w sklepach meblowych. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że remont kuchni nie jest wykonywany często, niejednokrotnie meble takie mają nam służyć kilka, kilkanaście lat, dlatego w dłuższej perspektywie jest to opłacalna inwestycja. Warto również pamiętać o tym, że zamawiając meble na wymiar na pewno będziemy musieli poczekać na nie dłużej, szczególnie jeśli wybierzemy znanych fachowców, którzy mają wiele zleceń. I w tym wypadku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy w stanie poczekać na wymarzoną kuchnię, czy zdecydujemy się na tańsze, ale i szybsze rozwiązanie, które nie koniecznie musi w pełni spełniać nasze oczekiwania.

Podsumowanie

Żeby zrealizować swoje marzenia o kuchni musimy to dobrze zaplanować, znaleźć odpowiednią pracownię stolarską i uzbroić się w cierpliwość. Warto też przygotować się na większe wydatki, ponieważ kuchnia na zamówienie jest droższa niż zakup w sklepie meblowym. Wszystko wynagrodzi nam efekt końcowy, którym będziemy mogli długo się cieszyć. Jeżeli weźmiemy pod uwagę niedogodności i dobrze to zaplanujemy na pewno nie będziemy żałować podjętej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *